Haulou! Tu Pozytywni Groomerzy

MałGosia i Michał

Od 2008 roku jesteśmy zawodowymi groomerami tj. fryzjerami dla psów. W 2010 roku stworzyliśmy markę naszych salonów Showdog.

Na co dzień prowadzimy 2 salony pielęgnacji psów w Warszawie, szkolimy oraz współpracujemy z groomerami i asystentami. Wraz z nimi przeprowadzamy w ciągu roku ponad 2500 pielęgnacji! Dużo się u nas dzieje. 🙂

Adamczyk Małgosia i Michał groomerzy

Z wykształcenia jesteśmy zootechnikami i co najważniejsze bardzo lubimy naszą pracę! To może dlatego z wielką radością do niej chodzimy, wiele pozytywnej energii czerpiemy z kontaktu z Psami (i mamy nadzieję, że również na odwrót), a grono naszych Klientów stale się powiększa. Jest bardzo pozytywnie!

Na blogu będziemy zwracać się do Ciebie w rodzaju żeńskim. Mamy nadzieję, że nie będzie Ci to przeszkadzać jeżeli jesteś mężczyzną. Według statystyk 70-95% osób czytających jakpielegnowacpsa.pl to kobiety. Więc nasza decyzja wydaje się być spójna… 🙂

Jako groomerzy z wieloletnim doświadczeniem doszliśmy do kilku wniosków:

Naszym ogromnym doświadczeniem w pielęgnacji psów chcemy się z Tobą podzielić!

Pielęgnacja psów jest fajna i jest to super sposób na życie – chcemy to Tobie pokazać!

Chcemy szerzyć ideę Pozytywnego Groomingu. Bo wiedza związana z pielęgnacją plus wiedza z behawioru dają najlepsze efekty!

Zrozumieliśmy, że naszej wiedzy i pozytywnego podejścia do pielęgnacji nie możemy trzymać tylko dla siebie. Nasze pomysły i idee muszą wyjść poza teren salonów. Prowadzenie bloga, choć dosyć czasochłonne wydaje się być najlepszym do tego miejscem.

Po przez pisane przez nas artykuły na blogu chcemy zachęcić i zmotywować Cię do konsekwentnego dbania o swojego psa. Pielęgnacja nie musi być trudnym i niewdzięczny obowiązkiem, może być za to przyjemnym, pożytecznym i aktywnym spędzeniem wolnego czasu!

Pozytywny Groomer Michał i Małgosia

Może chcesz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu groomingu tzw. pielęgnacji Psów?

Dla osób poszukujących dodatkowych wiadomości, przygotowaliśmy super artykuły dotyczące pielęgnacji konkretnych ras. Przykład:

Yorshire terrier – strzyżenie samodzielnie krok po korku

Maltańczyk – strzyżenie maszynką w domu

Shihtzu – jak obciąć samemu w domu

Naszym marzeniem jest to by jak największa ilość Właścicieli naszych kochanych czworonogów, zaczęła pielęgnować je tak jak na to zasługują, ponieważ:

Nie ma relacji bez pielęgnacji!

Wierzymy, że dzięki temu blogowi będziemy mogli Was zmotywować do poświęcenia dodatkowego czasu na zadbanie o swoje psiaki,  są tego warte! 🙂

 

Dla kogo blog o pielęgnacji Psów?

Dla właścicieli i przyszłych właścicieli psów

1. Jesteś właścicielem czworonoga, ale nie wiesz jak go wypielęgnować? Masa niepotwierdzonych informacji w Internecie zwiększa mętlik w Twojej głowie?

2. Zastanawiasz się nad kupnem lub adopcją Psa, ale nie wiesz jak będzie wyglądała jego pielęgnacja?

3. Przed Tobą i Twoim pupilem pierwsza wizyta w salonie groomerskim, masz sporo wątpliwości? Jaki salon wybrać, któremu groomerowi zaufać?

 

Dla wszystkich z was, którzy zajmują się psami zawodowo lub planują zająć się tym w przyszłości.

4. Jesteś petsitterem, dogwalkerem, hodowcą, lekarzem weterynarii, prowadzisz hotel dla psów i chcesz rozwinąć swoją wiedzę, by wyróżnić się na rynku?

5. Zastanawiasz się nad realizacją swoich marzeń  – chcesz zostać groomerem i założyć salonu groomingu?

6. Jesteś groomerem, chcesz się dalej rozwijać?

 

l

Dla wszystkich z was, dla których dobro psa jest najważniejsze!

7. Masz już dość tylko technicznego podejścia do pielęgnacji? Interesuje Cię coś głębszego np: poznanie behawioru psa i nawiązanie z nim lepszych relacji.

Jeżeli na choć jedną z powyższych odpowiedzi odpowiedziałaś:
 

TAK!

To świetnie, utwierdzasz nas w przekonaniu, że warto było stworzyć to miejsce. 🙂

 

Dlaczego prowadzimy blog o pielęgnacji Psów?

1. Ponieważ nadal w polskim internecie brakuje sprawdzonych miejsc dotyczących szeroko pojętej pielęgnacji psów. Wszystkie artykuły jakie tu znajdziesz pisane są przez zawodowców z wieloletnim doświadczeniem i  są podane w wyjątkowo przystępny sposób.

2. Ponieważ chcemy zwiększyć świadomość dotyczącą znaczenia ważności opieki pielęgnacyjnej tj pielęgnacji w życiu każdego psa.  Niestety jest często traktowana po macoszemu i odkładana na później. Pielęgnacja w naszym rozumowaniu jest tak samo ważnym filarem jak zapewnienie każdemu psu zdrowia fizycznego czy emocjonalnego inaczej: spaceru czy zabawy.

3. Chcemy pokazać Ci, że pielęgnacja Psa jest fajna. Nie musi być żmudnym obowiązkiem. Aby tak się stało dowiedź się: dlaczego to robić, kiedy to robić i w jaki sposób? Bez kompletnej i sprawdzonej wiedzy możesz mieć problem.

4. Ponieważ chcemy szerzyć ideę Pozytywnego Groomingu, opartego na trzech filarach: weterynarii, psychologii i pielęgnacji. Najważniejszy jest dobrostan Psa.

5. Dzięki temu, że prowadzimy blog również i my się rozwijamy. Fajnie jest spędzać czas produktywnie i… poznać Ciebie!

Dlaczego warto czytać blog: Jak pielęgnować Psa?

1. Ponieważ jesteś świadoma tego, że posiadanie psa to olbrzymia przyjemność, radość każdego dnia, ale również liczne obowiązki. Jednym z nich jest odpowiednia i konsekwentna pielęgnacja.

2. Ponieważ chcesz się dowiedzieć, jakie metody pielęgnacji i narzędzia groomerskie będą najlepsze dla Twojego pupila.

3. Ponieważ jesteś zawodowym groomerem i wiesz, że  rozwój jest niezbędny w tym zawodzie.

4. Jest Ci bliska idea Pozytywnego Groomingu. Bez względu czy jesteś amatorką, czy zawodowo zajmujesz się pielęgnacją Psów ich dobro jest dla Ciebie najważniejsze.

Pamiętaj, że Pozytywny Grooming to najpierw  Twoja praca i nauka byś później mogła z Psem dobrze się bawić. Bawić w pielęgnację!

5. Kochasz psy i marzysz by spędzać z nimi jak najwięcej czasu, ale na razie nie pozwalają Ci na to obowiązki zawodowe. Zastanawiasz się nad zmianą pracy i zostaniem zawodowym groomerem. To może być bardzo dobra decyzja!

+2